Учні Київщини знайомилися з актуальними напрямами досліджень у психології на профільній науковій школі МАН

МАН Київщини щороку організовує цикл обласних профільних наукових шкіл, юні учасники яких вчаться проводити власні наукові дослідження. З особливостями наукових пошуків у психології учні ознайомилися під час профільної наукової школи, що відбулась 20 січня в середовищі Zoom.  Аудиторія онлайн-зустрічі налічувала близько 60 учнів, педагогів та практичних психологів закладів освіти.  Спікери профільної школи – науковці Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Асистент кафедри психодіагностики та клінічної психології факультету психології, доктор філософії в галузі психології Антоніна Молотокас представила психологічні засоби протидії сучасним викликам  і запропонувала учасникам наукової школи актуальні напрямки досліджень у прикладній психології. «Постковідний синдром: психологічна сторона проблеми», «Невротичні розлади», «Безпека та психічне здоров’я в сучасному інформаційному середовищі», «Розлади харчової поведінки», «Адиктивна поведінка в умовах соціального стресу», «Життя «онлайн» – наукові пошуки в межах таких актуальних для сучасного соціуму проблем стануть захопливим процесом. А для когось з дітей дослідницька  робота в МАН обов’язково переросте у грунтовне наукове дослідження.

Цікавий матеріал підготувала Ольга Шевчук, клінічний психолог, голова Наукового товариства студентів та аспірантів (НТСА) та член Ради молодих вчених (РМВ) факультету психології, психотерапевт Американського медичного центру, яка окреслила психологічні аспекти континуумів віртуальності та реальності в сучасному світі.

З методами досліджень, засобами та прийомами вивчення фактів психічних явищ і проявів психічної діяльності учасників профільної школи  ознайомила Аліна Проскурня, клінічний психолог, кандидат психологічних наук, асистент кафедри психодіагностики та клінічної психології факультету психології.

Профільна наукова школа – це тільки перший, але важливий крок до проведення власних наукових досліджень. Сподіваємось, що юні шанувальники науки психології продовжать свою захопливу «подорож» у світ науки і відкриттів!