Управлінець – професія чи стиль життя?

Стартувала профільна наукова школа з економіки. Перше онлайн-заняття відбулося 25 листопада 2020 року за співпраці з факультетом аграрного менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України. Понад 80 учнів-членів наукового відділення економіки Київського обласного територіального відділення МАН, педагогів-керівників учнівських дослідницьких проєктів працювали в рамках теми «Управлінець – професія чи стиль життя?».

З вітальним словом до учасників зібрання звернулася Світлана Минзар, директор Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді». Вона окреслила перспективи співпраці Київського обласного територіального відділення МАН з Національним університетом біоресурсів і природокористування України в рамках науково-освітнього проєкту «STEM-простір МАН». Присутніх привітала заступник декана факультету аграрного менеджменту НУБІП, доцент кафедри маркетингу та міжнародної діяльності, кандидат економічних наук Лариса Карпенко, яка розказала про можливості навчання на факультеті.

 

Під час заняття наукової школи учасники ознайомилися з новітніми технологіями управління в сільському господарстві (дрони для моніторингу посівних площ, безпілотна сільськогосподарська техніка) та повсякденному житті (carshering –  спільне використання автомобіля). Також юні дослідники економіки більше дізналися про каршеринг – один з глобальних напрямків розвитку економіки спільного користування (Sharing Economy), коли населення відмовляється від придбання благ у власність, щоб не нести відповідальність і витрати, але продовжує мати доступ до всіх досягнень наукового прогресу, використовуючи їх спільне споживання.

Луцяк Віталій, завідувач кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності, доктор економічних наук, розказав про механізм реалізації проєкту від ідеї до створення готового продукту. Своїм досвідом роботи та навчання в проєкті «Агрокебети» поділилася Олар Юлія, студентка магістерської програми «Агрокебети».

У рамках профільної  школи з учасниками також працювали Олена Ковтун, програмний координатор проекту «Агрокебети», доцент кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності, кандидат економічних наук;  Надія Резнік, професорка кафедри менеджменту  ім. проф. Й.С. Завадського доктор економічних наук, доктор економічних наук.

Модератор профільної наукової школи з економіки Олена Бойчук, завідувачка організаційно-масово відділу КОКПНЗ “Мала академія наук учнівської молоді”, проанонсувала низку заходів, які будуть проведені для учнів-членів наукового відділення економіки Київського обласного територіального відділення МАН, педагогів-керівників учнівських дослідницьких проектів.

Реєстрація на участь у науковій школі з економіки постійно відкрита на сайті КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді».

Долучайтеся до наукової спільноти МАНУМ!