Від інформатики до економічної кібернетики: перші кроки

Сучасний світ неможливий без інформаційних технологій. Методи IT активно впроваджуються в наукові дослідження, в тому числі економічні. Про можливості застосування інформатики та програмування для економіки та прийняття рішень дізналися учасники мотиваційно-навчального практикуму “Перші кроки в економічній кібернетиці”, що відбувся 23 березня 2021 року.

     

Дмитро Михайлович Жерліцин, в.о. завідувача кафедри економічної кібернетики Національного університету біоресурсів і природокористування розповів про історію становлення, сучасну трансформацію економічної кібернетики у цифровому суспільстві, її прикладний характер та особливості.

     

Асистент кафедри Інна Сергіївна Костенко ознайомила учасників практикуму з типовими задачами економічної кібернетики, які є викликами в нинішніх умовах цифровізації суспільства,  показала на конкретних прикладах процес прийняття рішень за допомогою платіжних матриць, а також наголосила на прикладному характері цієї галузі знань – економічна кібернетика є унікальним поєднанням економіки, математики та інформаційних технологій.

       

Онлайн-практикум у науковому відділенні комп’ютерних наук МАН України дав змогу учням ознайомитися із прикладним застосуванням інформатики та інформаційних технологій в економіці та управлінні та, можливо, віднайти нові напрями для майбутніх досліджень.