Відбулася інтенсив-студія “Супутникові знімки на службі у ЗСУ”

Інтенсив-студія
«Супутникові знімки на службі у ЗСУ»

В рамках заходів присвячених до відзначення Дня Збройних сил України відбулось засідання інтенсив-студії «Супутникові знімки на службі ЗСУ» для учнів – членів Київського обласного територіального відділення МАН України.
До обговорення теми щодо використання супутникових знімків долучились науково-педагогічні працівники лабораторії Геоінформаційних систем та дистанційного зондування Землі – Академія Copernicus НЦ «МАН України»: Світлана Бабійчук, завідувачка лабораторії геоінформаційних систем та дистанційного зондування Землі НЦ «МАНУ»; викладачка кафедри ЮНЕСКО НПУ ім. М. П. Драгоманова, канд. пед. наук, Ольга Томченко, методистка ІІ категорії лабораторії геоінформаційних систем та дистанційного зондування Землі НЦ «МАНУ»; наукова співробітниця Державної установи «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України», канд. техн. наук та Степан Пікуль, методист лабораторії геоінформаційних систем та дистанційного зондування Землі НЦ «МАНУ». Доповідачі розповіли про переваги супутникових знімків, про їх можливості та як можна відстежувати часово-просторові зміни території за їх допомогою. Учасники змогли дізнатися й про наукові школи ГІС і ДЗЗ, які проводить НЦ НАНУ для учнів та педагогів.
Під час інтенсив-студії аудиторія змогла ознайомилися з умовами участі в конкурсі «Save Спадок». Його особливістю є використання супутникових знімків для фіксування зруйнованих і понівечених пам’яток культури, історії, лісо-паркових насаджень та інфраструктури місцевості в наслідок російської агресії.
Своїм досвідом використання супутникових знімків під час написання науково-дослідницьких робіт екологічного спрямування поділилася Лідія Нагаєва, учитель біології Бориспільського ліцею “Перспектива” імені Володимира Мономаха Бориспільської міської ради. Олена Карпенко, керівник гуртка «Геоінформаційні системи та дистанційне зондування Землі, пояснила особливості роботи з космічними знімками під час заняття в гуртку.
День Збройних сил України – це свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни, забезпечує обороноспроможність Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу та звитязі яких, ми можемо почуватися у безпеці .
Дякуємо всім, хто причетний до високого і почесного звання військовослужбовця, хто обрав для себе нелегку, але достойну професію – захищати Україну, її суверенітет і незалежність.