Цікаво та змістовно пройшло МАНівське літо! Під час Обласної літньої профільної наукової онлайн-студії «Слідами великих відкриттів», яка відбулася з 25 по 27 серпня, учні-члени наукових відділень «Математика» та «Комп’ютерні науки» протягом трьох днів знаходили зв’язок між математичними задачами минулого та їхніми сучасними розв’язками, а головне – досліджували як ці розв’язки використовуються нині в ІТ.
Математика завжди була пов’язана з інформатикою. Інформатика отримала від математики ряд результатів і теорій, що знайшли широке застосування в різних сферах діяльності людини. Питання «симбіозу» математики та інформатики розкрила Белла Львівна Голуб, завідувачка кафедри комп’ютерних наук факультету інформаційних технологій Національного університету біоресурсів та природокористування України, кандидат технічних наук, доцент.
Також дослідникам було запропоновано відслідкувати зв’язок між минулим і сучасним, між практичними задачами «докомп’ютерного» світу та сучасним розв’язком, що вартує Міжнародної математичної премії. Медаль Філдса – нагорода, яка надається двом, трьом або чотирьом математикам на Міжнародному конгресі математиків, який проводиться під егідою Міжнародного математичного союзу раз на чотири роки.
Під час онлайн-студії «Слідами великих відкриттів» було представлено задачу про найщільніше пакування куль Йоганна Кеплера, німецького математика, та її розв’язок українською математикинею Мариною В’язовською.
Дізнатися про «Трикутник Серпінського» та його побудову хаосом можна завдяки відеопрезентації Захара Вітра, учня 9 класу Броварського ліцею №7 Броварської міської ради Броварського району Київської області. Юний дослідник розповів про визначення Серпінського фракталу, його способи створення та чому він є важливим для сучасного використання в IT просторі. Цікавим є створення даного трикутника методом хаосу у комп’ютерному вимірі – за допомогою мови програмування Python. Учень пропонує ознайомитися із його дослідженням – розробкою коду для побудови трикутника Серпінського та результатами даного експерименту.
Переглянути відеоматеріали Обласної літньої профільної наукової онлайн-студієї «Слідами великих відкриттів» можна на нашому YouTube-каналі «МАН Київщини» за посиланням.
Ви також можете спробувати свої сили, дослідити та знайди зв’язок між математичними задачами минулого та сучасними розв’язками, а головне – з’ясувати як ці розв’язки використовуються в ІТ.
Свої відеопрезентації можна надсилати на електронну адресу: man_kyivskaobl@ukr.net з поміткою математика+ІТ.