Відкриваємо для себе хімію в лабораторіях науково-дослідницького інституту НАН України

МАН Київщини активізує співпрацю з науково-дослідницькими інститутами НАН України. 27 вересня для 70 юних дослідників області та їх педагогів проведено коуч-студію на базі Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України.

Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського веде свою історію з 1918 року, коли перший президент Української академії наук (УАН) академік В.І. Вернадський заснував у Києві Хімічну лабораторію як самостійну наукову установу і особисто керував її роботою. Сьогодні співробітники Інституту працюють над створенням високоефективних, екологічно безпечних, енерго- та ресурсозберігаючих технологій із включенням у виробничий процес вторинної сировини.

Саме ці сучасні напрямки роботи закладу обговорювались під час коуч-студії. Вчені захоплено розповідали, як можна використовувати водневу енергетику в екології, про використання нанотехнологій у створенні нових матеріалів для тонкоплівкових сонячних елементів, інноваційні розробки впровадження технології 5G тощо.

Власне, юним хімікам пощастило побачити ці пристрої в дії: наукоці не тільки охоче демонстували їх, а й розповідали на механізм їх дії, відповідали на запитання дітей.

Під час мотиваційно-навчального практикуму старшокласникам  відкрили двері Центри колективного користування науковими приладами: «Рентгенівська фотоелектронна спектроскопія (РФС/ЕСХА)» та «Монокристальна дифрактометрична система SMART APEX II із CCD-детектором» тощо.

Науковці переконані – той, хто хоч раз побував у них в лабораторії, не зможе залишитися байдужим. Саме в ладобаторії відкриваєш для себе хімію через практичний, експериментальний підхід.