Відзначаємо Всесвітній день науки

Відзначаємо Всесвітній День науки

Щороку 10 листопада відзначається Всесвітній день науки, який  дає можливість мобілізувати всіх  навколо теми науки заради миру та розвитку,  підкреслює значну роль науки в суспільстві та щоденному житті. Протягом листопада 2022 року у науковому відділенні фізики та астрономії Київського обласного територіального відділення МАН  організовані  заходи, які стали результатом віртуального інфоекскурсу «Імена та відкриття в історії фізики», метою якого є популяризація винаходів вітчизняних та зарубіжних вчених та науковців.

Бути жінкою-науковцем – це дивно, зухвало чи природно? Таким питанням зацікавились члени гуртка  «Еспериментальна та теоретична фізика» (керівник  Вдовиченко О.В., вчитель фізики Білоцерківського ліцею іноземних мов-гімназія №9). Вихованці поринули в світ наукових винаходів, зроблених жінками-науковицями природничо-математичних дисциплін, про яких, після знайомства з їхніми відкриттями, можна впевнено сказати: дівчата можуть все! Відерпезентацію досліджень про українських жінок-науковиць можна переглянути  за покликанням  День науки

Історію винайдення та застосування транзистора досліджували вихованці progect-студії «Technical solutions» (керівник Сиротенко В.М., вчитель фізики Богуславського академічного ліцею № 1). Інтенсив-студія «Транзистор – найбільше відкриття ХХ століття» стало результатом пошукової роботи учнів, які дізналися про історію створення транзистора та використання  його в сучасній техніці.

Ознайомившись із теоретичними основами роботи транзистора, учні склали схему простого підсилювача на основі біполярного транзистора з p-n-p переходом та провели  пошук польових транзисторів на платах звичних всім електроприладів.

 

Важливу проблему сьогодення економії електроенергії в побуті  підняли на відкритому занятті  члени гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності» (керівник Федоренко Ю.А., вчитель Великокаратульської гімназії Переяславської міської ради).  Вихованці  підрахували втрати електроенергії навіть при вимкнених побутових приладах та закликали до раціонального її витрачання.

Інтенсив-практикум у гуртку КОКПНЗ «МАНУМ» «Еспериментальна та теоретична фізика» (керівник Міщенко О.О., вчитель фізики Клавдіївського ліцею імені Олександра Рибалка Немішаївської селищної громади) пройшов під девізом «Три ідеї до Дня науки». На  заняттях  вихованці    розв’язували проблеми освітлення та обігріву у тих умовах, в яких опинилися більшість мешканців країни,  обговорили способи отримання світла та тепла в екстремальних умовах. Основним завданням було власноручно виготовити окопну свічку і експериментально перевірити,  чи насправді вона дає стільки тепла і світла, як пишуть у соцмережах,  та  підрахувати кількість тепла, що виділяється при згорянні такої свічки. Виготовлені свічки  передано військовим для обігріву.

День науки 2022

Юні дослідники, якщо ви бачите своє майбутнє в науці, сміливо ідіть до своєї мрії, сприяйте розвитку нових напрямів і технологій в ім’я миру та розвитку.