Все про астрономію та космічні дослідження від Головної астрономічної обсерваторії НАН України

Слухачі постійно діючого науково-просвітницького онлайн-лекторію «Горизонти сучасної астрономії», який функціонує в КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді», 26 жовтня відвідали в онлайн-режимі захід «Астроосінь у Голосієві». Захід відвідали також учні, які цікавляться астрономією, виявляють інтерес до вивчення і дослідження космосу.

Астрономія завжди приваблювала глибиною і загадковістю Всесвіту, можливістю на власні очі побачити дивовижний світ небесних явищ і світил. Вона одна з небагатьох наук, де досі збереглися задачі, рішення яких ще не віднайдене. І сьогодні вона розвивається неймовірними темпами. Кожного дня науковці намагаються розгадати хоча б ще одну загадку її дивовижного світу.

Найбільш цікаві факти про космос були представлені у різноманітних виступах у науково-популярному форматі від науковців Головної астрономічної обсерваторії НАН України та інших наукових установ.

Протягом дня учні дізналися про сучасний стан та перспективи наукових космічних досліджень в Україні, стандартну модель космології. Цікаву інформацію учні отримали про сонячну активність та її вплив на Землю. Великий інтерес школярів викликали повідомлення про екзотичний Всесвіт — наднові, нейтронні зорі та чорні діри, про таємниці змінних зір та спільну еволюцію галактик і чорних дір у Всесвіті на космологічних масштабах часу, спостереження гравітаційних хвиль. Надзвичайно цікаво розкрито питання щодо пошуку життя на екзопланетах, яке споконвічно цікавило людство.

 

Сподіваємося, що отримана інформація стане мотивацією для освоєння аерокосмічної освіти та розширення поля власних наукових пошуків школярів.