Всеукраїнський семінар-практикум МАН України на Київщині

Надзвичайно інтерактивним та комунікативно насиченим став Всеукраїнський семінар-практикум «Формування компетентностей та персональних цінностей особистості учнів-членів МАН наукового відділення філософії та суспільствознавства», проведений спільно з НЦ “Мала академія наук України”. Протягом трьох днів – з 29 по 31 жовтня – учасники семінару – методисти МАН з різних областей України, як одна злагоджена команда, працювали в рамках теми семінару спільно з науковцями провідних закладів вищої освіти України, обмінювалися досвідом, а на дозвіллі насолоджувалися мистецтвом.

Привітала учасників заходу Оксана Мережинська, завідувач лабораторії суспільних і гуманітарних наук Національного центру «Мала академія наук України».

  

Під час відкритої коуч-студії досвідом роботи МАН Київщини, зокрема у науковому відділенні філософії та суспільствознавства, особливостями моделювання сучасного науково-освітнього простору Київського обласного територіального відділення МАН України аудиторію семінару ознайомили Світлана Минзар, директор, та Ольга Терехова, заступник директора КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді».

Презентація освітнього простору літніх профільних тематичних змін для обдарованої учнівської молоді відбулась на базі Володарської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату II-III ступенів – Центр реабілітації, яка протягом декількох років гостинно приймає влітку табір МАН. Таку ж гостинну, теплу атмосферу створили в закладі і для гостей з усієї України, які продовжили знайомство з колегами піл час тимбілдинг-тренінгу.

Другий день Всеукраїнського семінару-практикуму був максимально насиченим та інформативним. Представникам обласних територіальних відділень МАН з усієї України надали можливість ознайомитися з цікавою формою роботи – обласним філософським симпозіоном, який відбувся на базі КВНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів». Разом з юними філософами Київщини педагоги занурилися в проблеми гендеру в суспільних науках.

 

Продовженням інтелектуального спілкування стала багатовекторна ментор-студія «Актуальні проблеми формування наукових компетентностей у процесі досліджень у галузі суспільних наук». Ментори студії – науковці, цікаві особистості – надали учасникам семінару безцінний багаж інформації для роздумів, планування та організації роботи з дітьми у секціях наукового відділення філософії та суспільствознавства.

 

Ментори студії:
 Отраднова Олеся, заступник декана з наукової роботи та міжнародної діяльності юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор юридичних наук, професор:
 Джінван Парк, почесний професор Кйонсанського національного університету (Південні Корея), засновник міжнародної організації «Мережа Філософії для дітей країн Азії та Океанії»;
 Кравченко Юлія, методист лабораторії суспільних та гуманітарних наук Навчально-виховного центру НЦ «МАНУ», експерт з методики «Філософія для дітей», кандидат філософських наук;
 Ліпін Микола, провідний науковий співробітник відділу філософсько-методологічних проблем інноваційного розвитку людини Інституту обдарованої дитини НАПН України, кандидат філософських наук, доцент;
 Крайнікова Тетяна, професор кафедри соціальних комунікацій Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор наук із соціальних комунікацій;
 Терехова Любов, методист відділу навчально-виховної роботи НЦ «МАНУ», кандидат філософських наук.

 

Щоб подарувати гостям з України не тільки радість від наукового спілкування, а й насолоду від пізнання культури та мистецтва Київщини, було організовано екскурсію до Державного дендрологічного парку «Олександрія» НАН України, прогулянку містом Біла Церква. Поціновувачі мистецтва Мельпомени насолодилися виставою «Примадонни» Київського академічного обласного музично-драматичного театру імені П. К. Саксаганського.

 

Кульмінацією динамічного, насиченого Всеукраїнського семінару-практикуму для методистів обласних МАН України стала церемонія вручення сертифікатів, подяк Національного центру «Мала академія наук учнівської молоді».
За три дні семінару всі його учасники та організатори стали єдиною командою однодумців! Дякуємо всім, хто долучився до заходу, поринув в атмосферу пізнання!