Вивчаємо історію разом з науковцями Національної спілки краєзнавців України НАН України

Невгамовні дослідники історії МАН Київщини не втомлюються пізнавати нове, спілкуватися з науковцями, однодумцями… Це довела їх активна участь у консалт-студії, яка відбулась у Києві, на базі Національної спілки краєзнавців України НАН України.

Юних дослідників історії та їх педагогів привітав голова НСК України, заступник директора Інституту історії України НАН України Реєнт Олександр Петрович, який окреслив перспективи співпраці з МАН Київщини і запросив до реалізації спільних науково-освітніх проектів.

На важливості вивчення своєї «малої Батьківщини» наголосив Савченко Григорій Петрович, голова Київської обласної організації НСК України.

Спілкуючись з учнями та їх педагогами, науковці зазначили, що у наш час краєзнавство набуває все більшого суспільного визнання як система професійної і аматорської діяльності. Поглиблене вивчення самобутності історії, культури та природи регіону України дає змогу простежити загальнонаціональні процеси крізь призму місцевих подій, життєвий і творчий шлях земляків, з`ясувати неповторні особливості різних куточків України та їх місце в історії українського народу.

У процесі заходу діти отримали можливість проконсультуватися з науковцями щодо тематики і змісту своїх науково-дослідницьких робіт. Консультарії-практикуми для учнів-членів МАН організувала Маньковська Руслана Вікторівна, заступник голови НСК України, провідний науковий співробітник інституту Історії України НАН України.

Педагоги Київщини  працювали з Лисенком Олександром Євгеновичем, завідувачем відділу історії України періоду Другої світової війни. Тематикою дискусії були новітні підходи у вивченні Другої світової війни.

Кульмінацією заходу стало підписання Угоди про науково-освітнє партнерство та співпрацю між Київським обласним комунальним позашкільним навчальним закладом «Мала академія наук учнівської молоді» та Національною спілкою краєзнавців України.

Усім учасникам заходу гостинні господарі подарували наукові фоліанти.

Щира дяка за таку надважливу роботу в залученні української молоді у процес державотворення.