«Як говорити з дітьми про війну. Терапевтичні та пізнавальні акценти літературних історій».

Зарошуємо вас взяти участь у розмовах Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції з підтримки дитячого та підліткового читання #ЖивіПисьменники: «Як говорити з дітьми про війну. Терапевтичні та пізнавальні акценти літературних історій».

«Як говорити з дітьми про війну» – це цикл відкритих лекцій для широкого кола слухачів (педагогів закладів загальної середньої освіти та закладів позашкільної освіти, батьків, бібліотекарів та психологів) з метою напрацювання інструментів і способів осмислення та усвідомлення досвіду війни, а також пошуку спільного бачення щодо висвітлення теми війни в сучасній українській літературі. Виступи спікерів запрошених до участі передбачають аналіз воєнних/повоєнних текстів, огляд міжнародного досвіду, поради психологів щодо убезпечення читачів від можливої ретравматизації текстами про війну тощо.

04 листопада о 17:00 відбудеться розмова з методисткою лабораторії дитячого читання НЦ «МАНУ» та письменницею Настею Музиченко «Формування та зміцнення національної ідентичності дітей через читання літературних історій» та презентація книжки «Історія на 14-й колії» видавництва «Мала академія».

Розмова відбуватиметься в ZOOM за попередньою реєстрацією. Щоб приєднатися до розмови, заповніть, будь ласка, гугл-форму: https://cutt.ly/5NEj6kO

16 листопада о 17:00 запрошуємо на розмова з письменницею, керівницею лабораторії дитячого читання Тетяною Стус та головною редакторкою видавництва «Книголав»» Жанною Капшук: «Таємні історії маленьких і великих перемог: зцілення травматичного досвіду війни у дітей літературними історіями».

Розмова відбуватиметься в ZOOM за попередньою реєстрацією. Щоб приєднатися до розмови, заповніть, будь ласка, гугл-форму: https://forms.gle/eHePW6k1RcTQNjdz5

Методистками лабораторії дитячого читання вже проведено низку діалогів з психологами, філософинями, правниками, письменниками і журналістами на тему #ЯкГоворитиЗДітьмиПроВійну. У вільному доступі за цим хештегом ви знайдете записи попередніх ефірів.

Текстові варіанти розмов, а також список сучасних дитячих та підліткових книжок, які прямо стосуються тем бойових дій, травм, втрат, вимушеного переселення та адаптації, втрати, підтримки тощо на сайті www.barabooka.com.ua.

Форма для реєстрації та час проведення лекцій також будуть розміщені на сайті НЦ «МАНУ» man.gov.ua та сайті www.barabooka.com.ua.

Мирного вам дня!

“ЖивіПисьменики”