Заглиблюємось в математику разом з МАН

Цього навчального ріку у відділенні математики МАН Київщини розпочинаємо математичний кластер «Напрями та проблематика досліджень у галузі математики». Цей  пізнавальних  проєкт  має на меті  не тільки допомогти здобувачам освіти розширити діапазон наукових досліджень з математики, а й поглибити свої знання з деяких тем шкільної математики для  написання науково-дослідницьких проєктів.

Перший модуль кластера присвячений теорії ігор. В межах модуля пропонуємо три онлайн виступи:

«Ігрові задачі», спікер – доцент кафедри мультимедійних систем факультету інформатики  Національного університету «Києво-Могилянська академія», кандидат технічних наук Олецький Олексій Віталійович;

«Оптимальний обсяг мита в міжнародній торгівлі», спікер – завідувач кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності факультету аграрного менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктор економічних наук, професор  Луцяк Віталій Васильович;

 «Прийняття управлінських рішень в умовах ризику та невизначеності», спікер – головний спеціаліст відділів ринків зв’язку, телекомунікацій та фінансових ринків департаменту досліджень і розслідувань ринків невиробничої сфери Антимонопольного комітету України, кандидат економічних наук Слободяни Анна Миколаївна.

Для довідки: Основною метою теорії ігор є дослідження механізмів прийняття рішень. Може йтися не лише про людей, а й про тварин чи комп’ютерні програми, які приймають рішення. Якщо  визначаються гравці, набір їхніх можливих ходів, тобто стратегії, і задається певний виграш та умови, за яких один виграє, а інший – програє, то ситуацію перетворюється на об’єкт дослідження теорії ігор. Цікавими можуть бути дослідження  з використанням теорії ігор у біології. Виявилося, що тварини в різних ситуаціях також грають в ігри. Їхні стратегії – це дії, спрямовані на виживання, а їхня винагорода – це власне виживання в природі. Деякі поведінкові стратегії навіть на генетичному рівні можна описати  за допомогою моделей теорії ігор.  Знання законів теорії ігор дозволяє приймати кращі рішення.