Засідання Президії МАН Київщини: удосконалюємо систему наукового патронату дослідницької діяльності учнів

Вагомим фактором успіху учнів на конкурсах і змаганнях МАН є науковий патронат їх дослідницької діяльності. Питання удосконалення системи та урізноманітнення напрямів такого патронату обговорювали учасники чергового засідання Президії Київського обласного територіального відділення МАН України. До дискусії онлайн долучилися близько 30 науковців закладів вищої освіти – членів Президії МАН Київщини та координаційна рада Агенції «Junior Discovery» КОКПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді», а також педагоги з організаційного сектору зазначеної агенції.

Традиційно в лютому центральною подією для спільноти МАН є ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Про технологічні та змістові особливості проведення конкурсу  розповіла Світлана Минзар, директорка Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді».

Цьогоріч в 65 секціях конкурсу-захисту змагаються 423 учні. В найбільш популярних секціях представлено понад 20 робіт, проте є і секції з 1-2 учасниками. Аналізуючи статистику конкурсу, тенденції в написанні дослідницьких проєктів учнів, члени Президії надавали рекомендації щодо подальших напрямів наукового патронату дослідницької діяльності юних інтелектуалів. За результатами обговорення буде визначено напрями  роботи та сплановано заходи Президії МАН Київщини та Агенції «Junior Discovery» на 2022 рік.