Завершальний конкурсний день – нові враження

28 лютого став заключним днем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. П’ятиденну естафету конференцій Zoom завершено! Цього дня працювали 11 секцій у шести наукових відділеннях МАН.

У секціях «Астрономія та астрофізика», «Аерофізика та космічні дослідження» учні представляли проєкти з питань впливу електромагнітного випромінювання Сонця на організм людини, дистанційних методів моніторингу сільськогосподарських угідь, дослідження об’єктів літнього нічного неба тощо.

Потужно працювали секції природничого напряму: «Екологія», «Географія та ландшафтознавство», «Ботаніка», «Лісознавство».

Дослідження навколишнього природного середовища, збереження екології, відновлення та охорони лісів –  ці та інші глобальні для людства питання близькі учням зазначених секцій. Можливо, згодом саме вони будуть серед вчених, які працюватимуть у сучасних лабораторіях над складними викликами.  Наразі учні на конкурсі-захисті МАН здійснили перші кроки на шляху до важливих винаходів.

У секціях  «Кібербезпека», «Internet-технології та WEB-дизайн», «Комп’ютерні системи та мережі» конкурсанти демонстрували варіанти використання хмарних технологій в освітньому процесі, створену вірусну програму та засоби захисту від неї, власну онлайн-систему контролю навчальних досягнень учнів, а також соціальну мережу з аудіоповідомленнями.

Емоційними та творчими були виступи на секціях «Фольклористика» та  «Мистецтвознавство», під час яких діти не тільки демонстрували обізнаність у напрямку, в якому проводили власні дослідження, а й вразили членів журі своїми акторськими та декламаторськими талантами, і навіть мистецтвом співу.