#ЖивіПисьменники: «Як говорити з дітьми про війну. Продовження діалогів»

Відповідно до Плану роботи Національного центру «Мала академія наук України» на 2022 рік лабораторія дитячого читання НЦ «МАНУ» протягом вересня-жовтня 2022 року проведе Всеукраїнську інформаційно- просвітницьку акцію з підтримки дитячого та підліткового читання #ЖивіПисьменники: «Як говорити з дітьми про війну. Продовження діалогів».

«Як говорити з дітьми про війну» це серія відкритих лекцій, інтерв’ю та публічних обговорень про трансформацію досвіду, про написання книжок про події, що відбуваються тут-і-тепер, про «дітей повітряних тривог» та про випускників, що танцюють прощальний вальс на руїнах своєї школи. Ці лекції з психологами, письменниками, журналістами і правниками мають на меті напрацювати інструменти та способи осмислення й усвідомлення досвіду війни, а також пошуку спільного бачення щодо висвітлення теми війни в сучасній українській літературі.

До участі у заході запрошуються широке коло слухачів (педагоги закладів загальної середньої освіти та закладів позашкільної освіти, батьки, бібліотекарі та психологи).

У вересні до акції долучиться керівниця лабораторії з розвитку критичного мислення Юлія Кравченко з лекцією «Практика філософування для дітей та підлітків як спосіб осмислення та усвідомлення досвіду війни» (15 вересня), а також психотерапевт, засновник ГО «Терапіяусвідомленням» Ігор Каніфольський з розмовою «Методи діалогічного усвідомлення досвіду війни для розкриття особистісного потенціалу підлітків» (29 вересня).

Реєстрація на лекцію Юлії Кравченко тут (15 вересня).
Реєстрація на розмову з Ігорем Каніфольським тут (29 вересня).

Записи попередніх розмов та їх конспекти є у вільному доступі на сайті www.barabooka.com.ua

Також методистки лабораторії дитячого читання вже уклали орієнтовний список книжок для читачів молодшого, середнього і старшого шкільного віку, що допоможуть проговорити тему війни.

Форма для реєстрації та час проведення лекцій будуть розміщені на сайті НЦ «МАНУ»  та сайті www.barabooka.com.ua.