Знайомимося зі сферами застосування прикладної математики

Сучасне суспільство постійно стикається з проблемами енергозбереження та екології. Питання розумного використання енергії наразі є актуальним та необхідним. Інтерес до досліджень у галузі енергозбереження через застосування математичних знань, ролі математики у питаннях збереження тепла зростає і серед вихованців Малої академії наук наукового відділення математики. Свідченням цього стало перше заняття академії прикладної математики «Сфери застосування прикладної математики» в рамках реалізації обласного науково-освітнього проєкту «#М: Математика. Мислення. Майбутнє», що відбулося 29 листопада 2021 року.

Понад 110 учнів, педагогів, керівників дослідницьких проєктів Київського обласного територіального відділення МАН України спілкувалися з науковцями Навчально-наукового інституту енергетики, автоматики і енергозбереження Національного університету біоресурсів і природокористування України.

З актуальними напрямами наукових досліджень з математики ознайомив аудиторію Віктор Каплун, директор Навчально-наукового інституту енергетики, автоматики і енергозбереження, доктор технічних наук, професор, який підкреслив прикладну спрямованість математичних знань у поєднанні з вмінням ставити, аналізувати та ефективно розв’язувати сучасні прикладні проблеми, пов’язані з обробкою та аналізом даних, моделюванням та прогнозуванням розвитку економічних, фізичних та біологічних систем і процесів.

Про математичну формулу взаємодії магнітних сил між об’єктами, що несуть струм, та про електричні явища з погляду фундаментальних фізичних і математичних теорій розповів старший викладач кафедри фізики Віталій Чорній.

За допомогою математичних розрахунків юні дослідники розглянули способи раціонального використання енергії та питання збереження тепла, які висвітлила для учасників віртуальної академії доцент  кафедри теплоенергетики  Олена Шеліманова.

У підсумку зустрічі Валентина Цибко, координатор наукового відділення математики Київського обласного територіального відділення МАН України запросила до наступних зустрічей на заняттях віртуальної математичної академії МАН Київщини.