Зустріч зі словом в Інституті літератури імені Тараса Шевченка НАН України

Для МАНівців Київщини 28 листопада 2019 року відбулась зустріч зі словом – мотиваційно-навчальний практикум на базі Інституту літератури  імені Т. Г. Шевченка НАН України. Юні дослідники в науковому відділенні літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства ознайомилися  з актуальними напрямами та сучасними технологіями наукових досліджень у галузі літературознавства.

Учні разом зі своїми науковим керівниками почули живе слово справжніх фахівців своєї справи, які присвятили життя пошукам і  науковим відкриттям…

Діалог з дітьми розпочав Гальченко Сергій Анастасійович, заступник директора Інституту, завідувач відділу рукописних фондів і текстології, кандидат філологічних наук.  Під час розповіді школярі мали змогу побачити й переглянути унікальні книги про дослідження життєвого та творчого шляху Великого Кобзаря. Надзвичайно приємним сюрпризом для дітей стали подарунки – пам’ятні видання до 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка.

Продовженням практикуму стали захоплюючі майстер-класи на теми «Скрепторій»  та «Плагіат: що за «звір?», які організували і провели Карпінчук Галина Володимирівна, молодший науковий співробітник відділу шевченкознавства, кандидат філологічних наук із теми та Годік Катерина Олександрівна, молодший науковий співробітник відділу теорії літератури та компаративістики, кандидат філологічних наук.

Діти відчули себе справжніми поетами, римуючи слова під час  інтерактивної гри «З чого виростає художній текст?» разом з Михайловою Тетяною Михайлівною, молодшим науковим співробітником відділу світової літератури, кандидатом філологічних наук.

На завершення творчої зустрічі відбулася церемонія нагородження переможців обласного літературного конкурсу «Довженко вчора і сьогодні». Дітям вручили дипломи та цінні книги.

Ще довго не вщухав гомін у затишній актовій залі Інституту, ділилися враженнями від почутого й побаченого і діти, і вчителі. Хтось уже в думках обирав майбутню тему для свого нового дослідження, складав плани і мрії на майбутнє. Прекрасне майбутнє, бо ми того варті.